Årets julegave Mit Brandts årskort Få fri adgang til museet i et år. Og tag en ven med.

Employees

Stine Høholt
Museum Director
+45 22 87 59 97
stine.hoeholt@brandts.dk

Department of art and education
Sophie Frandsen (maternity leave)
Head of Exhibitions
+45 2891 1810
sophie.frandsen@brandts.dk

Ellen Egemose
Curator
+45 2753 7057
ellen.egemose@brandts.dk

Marianne Ager
Curator
+45 2753 7031
marianne.ager@brandts.dk

Eirin Bergum
Curator
+45 2753 7052
eirin.bergum@brandts.dk

Helle Sangild
Exhibition Coordinator
+45 2753 7021
helle.sangild@brandts.dk

Mathias Rude
Educator and communications
+45 2753 7092
mathias.rude@brandts.dk

Louise Russo (maternity leave)
Educator and coordinator
+45 2753 7017
louise.russo@brandts.dk

Sonja Kjøller-Christensen
Educator
+45 2094 0580
sonja.kjoller@brandts.dk

Henriette Nielsen
Educator
+45 2753 7051
henriette.nielsen@brandts.dk

Commercial department
Ulrik Jungersen
Head of Business
+45 5115 7085
ulrik.jungersen@brandts.dk

Lotte Vittrup Madsen
Business Club and sponsors
+45 2753 7019
lotte.vittrup@brandts.dk

Kristian Dyg-Jespersen
Communication & PR
+45 2753 7025
kristian.dyg@brandts.dk

Sanne Milling
Coordinator of events and Club Brandts
+45 2753 7065
sanne.milling@brandts.dk

Trine Dræby Kottal
Coordinator of events trainee
+45 2753 7015
trine.kottal@brandts.dk

Viktor Kongskov
Student Assistant (graphics)
viktor.kongskov@brandts.dk

Daniel Stærmose
Head of Brandts Shop
+45 2753 7036
daniel.staermose@brandts.dk

Birgitte Ikjær
Ticket sales and shop
+45 2753 7055
birgitte.ikjaer@brandts.dk

Adeel Ali Shah
Ticket sales and shop
+45 2753 7055
adeel.shah@brandts.dk

Anne-Marie Frank
Ticket sales and shop
+45 2753 7055
annemarie.frank@brandts.dk

Gitte Boisen
Ticket sales and shop
+45 2753 7055
gitte.boisen@brandts.dk

Administrative department
Birgitte Wøhlk Laursen
Head of administration
+45 2753 7030
birgitte.woehlkl@brandts.dk

Betina Dalgaard Larsen
Finances and personnel
+45 2753 7020
betina.larsen@brandts.dk

Heidi Jørgensen
Finances
+45 2753 7035
heidi.jorgensen@brandts.dk

Allan Møller
IT
+45 2753 7033
allan.moeller@brandts.dk

Lars H. Nielsen
Attendant
+45 2753 7013
lars.nielsen@brandts.dk

Jan Eriksen
Attendant
jan.eriksen@brandts.dk

Pia Ottosen
Attendant
pia.ottosen@brandts.dk

Karin Hansen
Attendant
karin.hansen@brandts.dk

Mariann Myhre
Attendant
mariann.myhre@brandts.dk

Louise Andersen
Attendant
louise.andersen@brandts.dk

Workshop
Lars Lundsgaard
Exhibition technician
+45 2753 7026
lars.lundsgaard@brandts.dk

Jesper Egesborg
Exhibition technician
+45 2753 7018
jesper.egesborg@brandts.dk

Niels Smith
Exhibition technician
niels.smith@brandts.dk

Jakob Skjernaa Hansen
Exhibition technician
jakob.hansen@brandts.dk

Bent Hesby
Registrar
+45 2753 7083
bent.hesby@brandts.dk

Technical department
Ricardo Farmer
Events
+45 2753 7054
ricardo.farmer@brandts.dk

Max Hedegaard
Janitor
+45 2753 7050
max.hedegaard@brandts.dk

Ali Hussein
Workshop employee

Betina Frederiksen
Cleaning assistant
+45 2753 7063
rengoring@brandts.dk

Michelle Martinsen
Cleaning assistant
+45 2753 7012
rengoring@brandts.dk

Fehka Cirkinagic
Cafeteria worker
fehka.cirkinagic@brandts.dk