Transparent

Medarbejdere

Her kan du se, hvem vi er hos Kunstmuseum Brandts, og hvordan du kan komme i kontakt med os.

Stine Høholt

Direktør

+45 2287 5997
stine.hoeholt@brandts.dk

Afdeling for kunst og undervisning

Ellen Egemose

Museumsinspektør

+45 2753 7057
ellen.egemose@brandts.dk

Marianne Ager

Museumsinspektør

+45 2753 7031
marianne.ager@brandts.dk

Henriette Nielsen

Formidlingsinspektør

+45 5118 5715
henriette.nielsen@brandts.dk

Linnea Mølbak Szilas

Museumsinspektør

2753 7018
linnea.szilas@brandts.dk

Helle Sangild

Produktionsansvarlig

+45 2753 7021
helle.sangild@brandts.dk

Bent Hesby

Registrar

+45 2753 7083
bent.hesby@brandts.dk

Eirin Bergum

Registrar


eirin.bergum@brandts.dk

Mathias Rude

Kunstformidler & undervisningsansvarlig

+45 2753 7092
mathias.rude@brandts.dk

Sonja Kjøller-Christensen

Kunstformidler

+45 2094 0580
sonja.kjoller@brandts.dk

Louise Russo (barsel)

Kunstformidler & undervisningskoordinator

+45 2753 7017
louise.russo@brandts.dk

Søren Thorlak Madsen

Ph.d.-studerende


Thorlak.madsen@brandts.dk

Kommerciel afdeling

Ulrik Jungersen

Kommerciel Chef

+45 51157085
ulrik.jungersen@brandts.dk

Kristian Dyg-Jespersen

Kommunikation & PR

+45 2753 7025
kristian.dyg@brandts.dk

Sanne Milling

Events & medlemskaber

+45 2753 7065
sanne.milling@brandts.dk

Lotte Vittrup Madsen

Erhvervsklub og sponsorat

+45 2753 7019
lotte.vittrup@brandts.dk

Daniel Stærmose

Butiksbestyrer

+45 2753 7036
daniel.staermose@brandts.dk

Birgitte Ikjær

Billetsalg og butik

+45 2753 7055
birgitte.ikjaer@brandts.dk

Adeel Ali Shah

Billetsalg og butik

+45 2753 7055
adeel.shah@brandts.dk

Anne-Marie Frank

Billetsalg og butik

+45 2753 7055
annemarie.frank@brandts.dk

Gitte Boisen

Vært, billetsalg og butik


gitte.boisen@brandts.dk

Anni Müller (barsel)

Café

2753 7056
annie.muller@brandts.dk

Lars H. Nielsen

Vært

+45 2753 7013
lars.nielsen@brandts.dk

Jan Eriksen

Vært


jan.eriksen@brandts.dk

Karin Hansen

Vært


karin.hansen@brandts.dk

Mariann Myhre

Vært


mariann.myhre@brandts.dk

Laura Kjær Larsen

Café

2753 7056
laura.larsen@brandts.dk

Administrativ afdeling

Birgitte Wøhlk Laursen

Administrationschef

+45 2753 7030
birgitte.woehlkl@brandts.dk

Betina Dalgaard Larsen

Økonomi og personale

+45 2753 7020
betina.larsen@brandts.dk

Heidi Jørgensen

Økonomi

+45 2753 7035
heidi.jorgensen@brandts.dk

Allan Møller

It-administrator

+45 2753 7033
allan.moeller@brandts.dk

Produktion

Lars Lundsgaard

Udstillingstekniker

+45 2753 7026
lars.lundsgaard@brandts.dk

Niels Smith

Udstillingstekniker


niels.smith@brandts.dk

Jakob Skjernaa Hansen

Udstillingstekniker


jakob.hansen@brandts.dk

Andreas Sahl Andersen

Udstillingstekniker


andreas.andersen@brandts.dk

Casper Kristensen

Udstillingstekniker


casper.christensen@brandts.dk

Drift

Ricardo Farmer

Events

+45 2753 7054
ricardo.farmer@brandts.dk

Max Hedegaard

Vicevært

+45 2753 7050
max.hedegaard@brandts.dk

Ali Hussein

Værkstedsmedarbejder


Betina Frederiksen

Rengøringsassistent

+45 2753 7063
rengoring@brandts.dk

Michelle Martinsen

Rengøringsassistent

+45 2753 7012
rengoring@brandts.dk

Solvejg Kringlum

Kantinemedarbejder


solvejg.kringlum@brandts.dk